Hasta Rehberi

Nasıl Muayene Olurum?

NASIL MUAYENE OLURUM

-Hastalar müracaatlarını; hastanemizdeki kiosk cihazlarından sıra alarak ve Sağlık Bakanlığı’ nın 182 numaralı MHRS telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler.

-Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılır.

-Hastanemize başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendirilmiş karşılama, danışma ve yönlendirme personelleri yardımcı olurlar.

Acil vakalar (ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma vb. durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar), engelliler, hamileler, 65 yaş üzeri hastalar, 7 yaşından küçük çocuklar, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gazilerin kayıt önceliği bulunmaktadır. Ayrıca kolluk kuvvetlerince sevk edilecek adli vakalarda; savcılık/ kolluk kuvvetince önceden sağlık kurum/ kuruluşuna bildirim yapılmalı ve randevu alınmalıdır.

-Kimlik bilgilerinin gizlenmesini isteyen hastaların ilgili sekretere belirtmesi durumunda “Hasta Gizliliğini Sağlamaya Yönelik Yazılı Düzenleme Prosedürü” ndeki kurallar uygulanır. 

Sağlıklı günler dileriz.


nasıl.jpg

14 Mart 2022